TWOJE MIEJSCE W KĄTNIE - DOM I AGROTURYSTYKA Z DOSKONAŁYM WIDOKIEM NA JEZIORO

domy wolnostojący • na sprzedaż • rynek wtórny • Kątno

3 970 000  • 643 
6 174 zł za m2

11 pokoi i więcej

 Kontakt

Przedstawiam do sprzedaży pięknie zabudowaną nieruchomość położoną w miejscowości Kątno, gm. Ostróda w odległości 80 m od Jez. Szeląg Wielki, w której funkcja mieszkalna została połączona z funkcją turystyczną.

Zabudowania tej klimatycznej agroturystyki stanowią:
a) dom mieszkalny z częścią agroturystyczną, pomieszczeniem technicznym i dwoma tarasami;
b) budynek gospodarczy z garażem dwustanowiskowym i zadaszeniem na drewno;
c) śmietnik z zadaszeniem również nad furtką;
d) obiekty rekreacyjne:
- wiata drewniana z kamiennym grillem, wędzarnią, kuchnią z fajerkami i duszą oraz
kamiennym stołem;
- miejsce na ognisko;
- boisko trawiaste do gier zespołowych;
- plac zabaw dla dzieci;
- 3 pergole widokowe;
e) kompostownik na odpadki biologiczne;
f) infrastruktura zewnętrzna:
- instalacja elektryczna do budynku mieszkalnego i gospodarczego z garażem, do bramy
wjazdowej, oraz do lamp oświetlających teren posesji;
- przyłącza kanalizacji sanitarnej z budynku mieszkalnego i gospodarczego z garażem do
prywatnej sieci kanalizacji sanitarnej w drodze gminnej,
- sieć i przyłącza wodociągowe do budynku mieszkalnego i gospodarczego;
- sieć i przyłącze telekomunikacyjne do budynku mieszkalnego oraz do kamery
monitorującej teren wjazdu na działkę i parkingi zlokalizowane na posesji;
- przyłącze ciepłej wody użytkowej z budynku gospodarczego do budynku mieszkalnego;
- przyłącze gazowe pompy ciepła od radiatorów znajdujących się w części północno -
zachodniej działki do sprężarki znajdującej się w budynku technicznym przylegającym
do budynku mieszkalno-agroturystycznego;
- przyłącze wentylacji mechanicznej PCV Ø 300 od gruntowego płytowego wymiennika
ciepła zlokalizowanego w części południowej działki do budynku mieszkalno -
agroturystycznego;
- dwie studnie wiercone od strony północno - zachodniej działki( w jednej z nich jest
zapuszczona pompa głębinowa). Ze studni rozprowadzona jest w gruncie instalacja
wody zimnej do podlewania ogrodu z punktami czerpalnymi rozmieszczonymi w
różnych częściach działki.

Rok budowy budynku mieszkalnego z pomieszczeniem technicznym to 2008 r., a części agroturystycznej - 2013 r. Powierzchnia całkowita części mieszkalnej i agroturystycznej wynosi 478 m2, pomieszczenia technicznego 17 m2. Natomiast powierzchnia użytkowa części mieszkalnej i agroturystycznej to 447 m2 i pomieszczenia technicznego 17 m2.

Pomieszczenia
- części mieszkalnej stanowią: salon z aneksem kuchennym, jadalnią z wyjściem na taras; sypialnia; łazienka; garderoba; pralnia
- części agroturystycznej: przedsionek oszklony; hall przyjęciowy z kominkiem; recepcja; salon z jadalnią i częścią wypoczynkową z kominkiem z wyjściem na duży taras z zadaszeniem od słońca typu żagiel; duża kuchnia z zapleczem, magazynkiem kuchennym i łazienką; 10 pokoi z łazienkami w tym jeden przystosowany dla osoby niepełnosprawnej na wózku inwalidzkim z podjazdem na zewnątrz budynku i przystosowaną łazienką; 1 aneks kuchenny; 1 WC ogólnodostępne; salka rekreacyjna z biblioteką; 2 klatki schodowe, magazynek pościeli.
Wszystkie jednostki mieszkalne dla gości są z balkonami lub tarasami i widokiem na jezioro oraz trawiastą plażę gminną z pomostami i kąpieliskiem, wypożyczalnią sprzętu wodnego, boiskiem do siatkówki plażowej.

Instalacje wewnętrzne:
- w części mieszkalno - agroturystycznej:
• wodociągowa wody zimnej i ciepłej z cyrkulacją; kanalizacji sanitarnej;
• ogrzewania ekologicznego z pompy ciepła powietrze-powietrze podłogowe niskotemperaturowe;
• elektryczna : oświetleniowe, gniazd wtykowych, siły, od porażeń prądem elektrycznym;
• wentylacji wywiewno - nawiewnej z odzyskiem ciepła z 2 centralami wentylacyjnymi z poborem powietrza z gruntowego wymiennika ciepła; każde pomieszczenie w budynku jest wentylowane.
• System centralnego odkurzacza;
• instalacje teletechniczne : telefoniczna. Internetowa, Wi-Fi, system monitoringu; system alarmowy z centralą;
• instalacja piorunochronna .
- w pomieszczeniu technicznym:
• elektryczna oświetleniowa, gniazd wtykowych, siłowa;
• wodociągowa wody zimnej oraz wody ciepłej z bojlera elektrycznego 80 L z wężownicą;
• grzewcza : urządzenia pompy ciepła;
• zbiornik na kurz odkurzacza centralnego.

Budynek mieszkalno-agroturystyczny o zróżnicowanych wysokościach, niepodpiwniczony. Część mieszkalna jednokondygnacyjna z poddaszem użytkowym; część agroturystyczna jednokondygnacyjna z poddaszem i strychem użytkowym; pomieszczenie techniczne jednokondygnacyjne. Konstrukcja budynku tradycyjna z bloczka gazobetonowego ocieplonego styropianem z wykończeniem tynkiem strukturalnym ; więźba dachowa drewniana kryta dachówką ceramiczną , ocieplona pianką rozprężną . Okna PCV. Budynek o wysokim standardzie w bardzo dobrym stanie technicznym. Do sprzedaży z pełnym jego wyposażeniem ruchomym. Gotowy do bezpośredniego prowadzenia działalności agroturystycznej. Bardzo wysoka marka działalności w ocenie gości z platformy booking.com 9,6 punktów dla maksymalnej oceny 10 punktów.

Budynek gospodarczy z garażem został zbudowany w 2014 r., a jego całkowita powierzchnia wynosi 148 m2 część gospodarcza 97 m2, na które składa się 67 m2 na parterze i 30 m2 do adaptacji na strychu; garaż 51 m2.
Pomieszczenia :
- część gospodarcza : pomieszczenie gospodarcze z WC, kotłownia, strych do adaptacji
- garaż : jedna otwarta przestrzeń na 2 pojazdy samochodowe.

Instalacje wewnętrzne :
- część gospodarcza : w kotłowni urządzenia ciepłej wody użytkowej na biomasę, w pomieszczeniu gospodarczym 1 grzejnik c.o.; kanalizacja sanitarna; elektryczna oświetleniowa, gniazd wtykowych, siłowa; wentylacja grawitacyjna.
- garaż : kanalizacja sanitarna z kratek ściekowych w posadzce ; elektryczna oświetleniowa, gniazd wtykowych , napędu wrót garażowych;

Budynek gospodarczy o zróżnicowanych wysokościach, niepodpiwniczony. Część gospodarcza jednokondygnacyjna z poddaszem użytkowym do adaptacji; część garażowa jednokondygnacyjna ze stryszkiem gospodarczym. Konstrukcja budynku tradycyjna z bloczka gazobetonowego ocieplonego styropianem zabezpieczonym siatką na kleju na ścianach części gospodarczej ; na części garażowej gazobeton obity deskami impregnowanymi nieobrzynanymi; więźby dachowe drewniane kryte blachodachówką; okna PCV; 2 bramy garażowe otwierane na pilota.

Śmietnik z zadaszeniem z 2008 r., pow. 7,5 m2. Jedno pomieszczenie na odpady. Instalacje: elektryczna dzwonkowa. Obiekt składa się z dwóch części zabudowanej 3 x 3 m oraz zadaszenia z furtką. Ściany z gazobetonu; na narożnikach słupy żelbetowe; Więźby dachowe drewniane kryte dachówką cementową; drzwi deskowe i metalowe .

Wiata drewniana z kamiennym grillem rok budowy 2013 r. o pow. 25 m2, w kompleksie wędzarnia, kuchnia z fajerkami, kominem z cegły ceramicznej obłożonej kamieniem polnym; stół i posadzka z kamienia polnego. Więźba dachowa drewniana pokryta deskami i papą. Instalacja: elektryczna oświetleniowa.

Okolica Posesja znajduje się na skraju zabudowy wsi Kątno. Od strony zachodniej graniczy z działkami zabudowanymi budynkami o charakterze rekreacyjnym oraz poprzez pas zieleni z obszarem brzegowym jeziora Szeląg Wielki. Od strony północnej przylega do zabudowy mieszkalnej, od strony wschodniej do terenów zabudowanych obiektami obsługi turystycznej. Od strony południowej do gruntów rolnych.
Wieś Kątno należy do terenów chronionego krajobrazu Mazur Zachodnich. Nieruchomość położona jest 3 km od terenu chronionego NATURA 2000, 13 km od Rezerwatu Sosny Taborskiej - jedynego takiego na świecie, 2 km od drogi nr 16 Ostróda - Olsztyn, ok. 2 km od Starych Jabłonek ( corocznie Mistrzostwa świata w piłce ręcznej plażowej,Ultra Mazury -zawody biegowe do 100 km wśród jezior i lasów), 6 km od drogi szybkiego ruchu nr 7 Warszawa - Gdańsk,10 km od Ostródy (Międzynarodowy Festiwal Reggae, narty wodne, wycieczki statkami), 30 km od Olsztyna, 31 km do Naterek z nowoczesnym polem golfowym, 31 km od Olsztynka (Muzeum Budownictwa Regionalnego), 40 km od Grunwaldu (Muzeum i pole bitwy pod Grunwaldem w 1410 roku z coroczną inscenizacją tej bitwy w lipcu), 14 km do Gietrzwałdu (Bazylika NMP z cudownym źródełkiem oraz Karczma Warmińska z regionalnymi potrawami), w Rusi koło Olsztyna wyciąg narciarski. Jezioro Szeląg Wielki długości 12,5 km i II stopień czystości, kanałami i śluzami przez jezioro Pauzeńske i Drwęckie ma połączenie z Zatoką Elbląską, Zalewem Wiślanym i Bałtykiem poprzez Kanał Ostródzko-Elbląski jedyny unikalny na świecie z 5 pochylniami transportującymi statki po trawie. Okolica lokalizacji budynku mieszkalnego z działalnością agroturystyczną pod nazwą: Agroturystyka nad Wielkim Szelągiem oferuje wypoczynek aktywny lub leniwy relaks wśród urzekającego piękna dziewiczej mazurskiej przyrody w postaci turystyki pieszej i rowerowej na bogatej sieci szlaków, wędkowanie, kąpiele w jeziorach i sporty wodne, wypoczynek w siodle, grzybobranie, zbiór jagód, zwiedzanie zabytków historycznych i przyrodniczych.

Zapraszam serdecznie do tego magicznego miejsca tel. 782-002-734
  • od kiedy dostępna: 2020-09-24
  • powierzchnia: 643 m2
  • powierzchnia działki: 4900 m2
  • liczba pokoi: 11 pokoi i więcej
  • kuchnia: zamknięta
  • data dodania: 24 Wrzesień 2020
  • data ostatniej aktualizacji: 24 Wrzesień 2020


Dane kontaktowe

Home - Nieruchomości Dorota Piskorowska

ul. Borowa 4 lok. 15 10-900 Olsztyn woj. warmińsko-mazurskie

tel: +48 782 002 734

tel: +48 782 002 728